TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Projekt: Cyberbezpieczeństwo dla gospodarki przyszłości

Szkolenia RODO i bezpieczeństwa cyfrowego dla kadry dydaktycznej, kierowniczej i administracyjnej.

Data: 24.10.2023

Kontynuujemy nabór na  Szkolenia Podnoszące Kwalifikacje pracowników kadry dydaktycznej, kierowniczej i administracyjnej Uczelni, w ramach realizowanego przez Katedrę Telekomunikacji i Teleinformatyki Projektu Cyberbezpieczeństwo dla gospodarki przyszłości. Na pakiet szkoleń składają się dwa moduły:

1. Bezpieczeństwo cyfrowe w działalności uczelni

Czy na pewno jesteś bezpieczny w cyfrowym świecie?

• czy wystarczy mieć długie hasło do wszystkich systemów i... zmieniać je co 3 miesiące?
  • czy w sieci wewnętrznej można być całkowicie bezpiecznym?
  • czy antywirus zapewnia 100% bezpieczeństwo komputera/smartfonu?
  • czy można kliknąć w każdy link przesłany przez innego pracownika uczelni bądź studenta?
  • czy ujawnienie obcej osobie imienia domowego zwierzęcia lub nazwy ulubionej potrawy może okazać się niebezpieczne?
  • co to jest phishing i dlaczego odbierając przesyłki kurierskie można być narażonym na atak cyberprzestępców?

A może myślisz, że mnie ten problem nie dotyczy, bo po co ktoś miałby "atakować" mój komputer lub telefon?

Niestety każdy z nas może stać się ofiarą cyberprzestępców. Nie daj się zaskoczyć, bądź świadomy zagrożenia. Chroń swoje mienie i swojego Pracodawcy.

Szkolenie "Bezpieczeństwo cyfrowe w działalności uczelni" zwraca uwagę na czyhające niebezpieczeństwa (nie tylko w sieci) i wskazuje sposoby jak unikać sytuacji stwarzających zagrożenie. Zachęcamy do udziału.

2. Konsekwencje RODO dla działalności uczelni

Czy wystarczająco dobrze chronisz dane osobowe studentów, pracowników? Czy chronisz swoje dane osobowe?

• czym jest zasada czystego biurka?
  • czy adres e-mail jest daną osobową?
  • jak poprawnie zaadresować e-mail do większej liczby odbiorców?
  • czy wizerunek twarzy na nagraniu jest daną osobową?
  • czy wyniki egzaminów można publikować zbiorczo?
  • czy dokumenty socjalne można przekazać/odebrać w imieniu innej osoby?
  • w jakim celu dane osobowe są przetwarzane na uczelni?

Dane osobowe przetwarzane są niemal w każdym procesie na uczelni. Nieznajomość prawa w tym zakresie może słono kosztować.

Szkolenie "Konsekwencje RODO dla działalności uczelni" przedstawia wybrane aspekty przetwarzania danych, uczula na błędy oraz wskazuje dobre praktyki w zakresie ochrony danych. Zapraszamy do udziału.

Ze szkolenia mogą skorzystać wyłącznie:

• nauczyciele akademiccy w rozumieniu art. 113 PoSzWiN , zatrudnieni na umowę o pracę oraz osoby zaangażowane do prowadzenia zajęć ze studentami na uczelni na podstawie umowy cywilno- prawnej,
  • pracownicy kadry zarządzającej i administracyjnej Uczelni, zatrudnieni na umowę o pracę lub na umowę cywilno-prawną
  • Szkolenia odbędą się na platformie edukacyjnej online.

Szkolenia przeprowadzane będą w postaci samokształcenia bez udziału osoby szkolącej. Każdy uczestnik ma czas jednego miesiąca na ukończenie szkolenia liczony od momentu uzyskania dostępu do kursu.

Aby skorzystać z bezpłatnych szkoleń należy wypełnić dokumenty aplikacyjne i dostarczyć je do biura projektu, lub wysłać uzupełnione, podpisane i zeskanowane na adres cbe.power@pwr.edu.pl. Pakiet dokumentów do wypełnienia można również pobrać w biurze Projektu.

Uczestnik, który ukończy kurs otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu!

Liczba miejsc ograniczona!

Procedura naboru określona została w Regulaminie rekrutacji .

Biuro Obsługi Projektów:

Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Katedra Telekomunikacji i Teleinformatyki

ul. Janiszewskiego 9

bud. C5, pok. 103 i 104

godziny przyjmowania dokumentacji: 7.30 - 15.00

Serdecznie zapraszamy!!!

Załącznik 1 - Formularz rekrutacyjny kadra dydaktyczna [ .pdf 236.76 KB ]

30-03-2021

Załącznik 1 - Formularz rekrutacyjny kadra zarządzająca i administracyjna [ .pdf 239.78 KB ]

Załącznik 2 - ankieta motywacyjna [ .pdf 218.86 KB ]

14-10-2021